מרפאה פרטית:
הרצליה מדיקל סנטר, שד' אלי לנדאו 4, הרצליה פיתוח

צור קשר

050-7259933
משרד: 054-7371027

ניתוחים

ניתוח מעקפים

ניתוח מעקפים מבוצע ע״י מנתח לב על מנת להתגבר על חסימות או הצירויות מרובות במספר עורקים מעורקיי הלב. מטרת הניתוח הינה לעקוף את החסימות ולחדש את אספקת הדם ללב ע״י חיבור עורקים או ורידים מאאורטה אל העורק הכלילי החסום מעבר לחסימה. המעקף החשוב ביותר הינו לעורק ה LAD, והוא מבוצע תוך שימוש בעורק השד השמאלי אשר נחשב לגולת הכותרת של ניתוח המעקפים

ניתוח מסתמים

בלב ארבעה מסתמים, עיקר ההתערבות הניתוחית של מנתח הלב הינה באחד מ 3 מסתמים: המסתם אאורטלי, המסתם המיטרלי והמסתם הטריקוסיפדלי. מנתח הלב יתקן או יחליף את המסתם בהתאם לבעיה, היצרות במסתם או דליפה במסתם. במידה והמסתם יוחלף, הוא יוחלף במסתם ביולוגי או מסתם מכאני. לכל אחד מהמסתמים הנ״ל יש יתרונות וחסרונות, ולפני הניתוח אנו נדון באפשרות הטובה ביותר עבורך ונקבל החלטה משותפת לגבי סוג המסתם הרצוי.

ניתוח באבי העורקים

אאורטה הינו העורק הגדול ביותר בגוף, הוא יוצא מהלב ומספק דם לכל איברי הגוף. מנתח לב מטפל באאורטה העולה בבית החזה. הסכנה הגדולה בהרחבה של אאורטה, הינו קרע פתאומי אשר יגרום לדימום בלתי נשלט, פגיעה באספקת הדם ללב, פגיעה ביכולת ההתכווצות של הלב, ואי ספיקה קשה של המסתם אאורטלי, כל אלו יכולים להוביל למוות פתאומי. אי לכך ובהתאם לזאת כאשר יש הרחבה של אאורטה ההמלצה הינה לנתח ולהחליף את החלק הזה של אאורטה ע״י צינור סינטטי עשוי דקרון.

השתלות

השתלות לב וריאות נחשבות ל״גביע הקדוש״ של ניתוחיי הלב בהיותם הניתוחים הרגישים ביותר, הקשים ביותר, וכאלו הדורשים את המיומנות, המקצוענות והניסיון הרב ביותר לשם ביצועם. החולים שמגיעים להשתלה הינם החולים במצב הקשה ביותר וזאת לאור האי ספיקה הלבבית או הנשימתית אותה הם חווים. השתלות אלו מתוכננות בקפדנות רבה ביותר ומבוצעות בבית חולים בלינסון, שם בוצעו למעלה מ 1300 השתלות לב, ריאה ולב מלאכותי.

דילוג לתוכן