מרפאה פרטית:
הרצליה מדיקל סנטר, שד' אלי לנדאו 4, הרצליה פיתוח

צור קשר

050-7259933
משרד: 054-7371027

ניתוחי מעקפים

ניתוחיי מעקפים הינם הניתוחים הנפוצים ביותר מבין ניתוחיי הלב.
לאחר 15 שנות ניסיון בניתוחיי מעקפים אני יכול להגיד בלב שקט שאין דבר חשוב יותר מרמת הדיוק וקבלת ההחלטות נכונה בניתוחיי מעקפים.
יש להתאים לכל מטופל את הניתוח המתאים אשר יתן לו/לה את הפיתרון הטוב ביותר הן בטווח הזמן המיידי והן לשנים רבות קדימה.
מהפגישה הראשונה אתם תפגשו בשותף לדרך שיעזור לכם לקבל את ההחלטות הנכונות והבטוחות עבורכם/ן.

 

עורקיי הלב נקראים העורקים הכליליים, והם אחראים על אספקת דם מחומצן ללב. ללא אספקת דם, הלב לא יוכל לעבוד ולא יוכל לספק דם לכל הגוף. במצב בו אספקת הדם לחלק מהלב נפסקת, החולה יחוש בכאבים עזים בחזה ויעבור ״התקף לב״.

אספקת הדם ללב עלולה להיפגע כתוצאה מטרשת עורקים, מחלה בה מצטברים שומנים וחומרים נוספים בדופן העורק, אשר גורמים להיצרות בעורק ואף לחסימתו. טרשת עורקים נגרמת כתוצאה מגורמים תורשתיים וסביבתיים כגון: סוכרת, כולסטרול, תזונה לקויה, הרגלי חיים וכו'. בשלביה הראשונים של המחלה ניתן לטפל בה באמצעות תרופות ושינוי הרגלי חיים, בשלב השני לעיתים צנתור יכול לפתור את הבעיה אך במקרים קשים בהם טיפול זה אינו נותן מענה ראוי, המטופל יעבור ניתוח מעקפים.

מחקרים רבים הדגימו כי כאשר יש חסימות או הצרויות מרובות במספר עורקים מעורקי הלב הטיפול המועדף אשר מאפשר את הפתרון הטוב ביותר לאורך שנים הינו ניתוח מעקפים (ניתוח המעקפים הוכח כמפחית הן תמותה והן תחלואה).

ניתוח מעקפים יכול להתבצע בצורה מתוכננת מראש או באופן דחוף, כתלות בחומרת המחלה.

בניתוח מעקפים אנו בעצם עוקפים את החסימות ומחדשים את אספקת הדם ללב ע״י חיבור עורקים או ורידים מאאורטה אל העורק הכלילי החסום מעבר לחסימה.

המעקף החשוב ביותר הינו לעורק ה LAD, והוא מבוצע תוך שימוש בעורק השד השמאלי (LIMA) אשר ידוע ככזה שנשאר פתוח גם כשני עשורים לאחר הניתוח.

 

ניתוחי מעקפים - פרופסור ירון ברק

דילוג לתוכן